BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
dla mediów

    Szanowni Państwo informuję, że 9 października 2015 roku o godz. 12.00 w kompleksie koszarowym przy ul. Langiewicza w Rzeszowie (stadion „Podhalańczyk”), odbędzie się uroczysty apel z okazji zdania i objęcia obowiązków dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.
   Ustępujący gen. bryg. Wojciech Kucharski przekaże obowiązki pułkownikowi dyplomowanemu Zenonowi Brzuszko.
    Płk dypl. Zenon Brzuszko, dotychczasowy zastępca dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej jest oficerem, który już służył w szeregach podhalańczyków. W czasie swojej drogi służbowej zajmował między innymi stanowiska dowódcy Polsko-Ukraińskiego Batalionu Sił Pokojowych oraz 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.
    Zdający obowiązki gen. bryg. Wojciech Kucharski, który jest dowódcą 21 BSP od listopada 2012 roku, został wyznaczony na wyższe stanowisko służbowe – Zastępcy Szefa Zarządu Planowania i Użycia Sił Zbrojnych  Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
   Ceremonia odbędzie się w obecności Inspektora Wojsk Lądowych gen. dyw. Janusza Bronowicza oraz władz wojewódzkich i samorządowych.
   Uroczysty apel poprzedzi Msza Święta w Kościele Garnizonowym przy ul. Reformackiej w Rzeszowie o godz. 10.00.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

    Przedstawiciele mediów zainteresowani relacjonowaniem uroczystości proszeni są o przesłanie zgłoszeń (imię i nazwisko, redakcja na adres email lub telefonicznie) do kpt. Konrada Radzika - oficera prasowego 21 Brygady Strzelców Podhalańskich (e-mail: bsp21@op.pl, tel. 691677515)

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych