BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Czy młodzież dużo wie o podhalańczykach?
28.11.2016
25 listopada 2016 r. w Klubie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich miała miejsce VI edycja międzyszkolnego konkursu wiedzy „Wojska górskie – wczoraj, 21BSP - dziś i jutro”.

    W zmaganiach uczestniczyli uczniowie 5 szkół średnich z Podkarpacia, tj. Liceum i Technikum przy Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie, II Liceum Ogólnokształcące im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu, X Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Piotra Skargi z Sędziszowa Małopolskiego.

    Najlepszym okazał się Piotr Ochał z LO w Sędziszowie, zdobywając 100 z możliwych do uzyskania 112 pkt; drugie miejsce powędrowało do Marka Kłuska również z tej samej szkoły, natomiast miejsce trzecie zajął Damian Mierzwa z Technikum w Łańcucie. Nagrodą za I miejsce był czytnik e-booków, za II : smartwatch; a za III : powerbank.

    W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów uzyskało LO z Sędziszowa, za nim uplasowały się klasy z zespołu Szkół w Łańcucie, odpowiednio : LO z lokatą drugą i Technikum z trzecią.

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy równie imponującej wiedzy i ambitnej rywalizacji w przyszłym roku.

zobacz zdjęcia

Katarzyna Pałac


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych