BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Samoobrona Kobiet u podhalańczyków
19.11.2016
W hali sportowej 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich, 19 listopada 2016 r., odbyły się pierwsze zajęcia z samoobrony dla kobiet. Kurs został zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

    1 Batalion Strzelców Podhalański bierze udział w ogólnopolskim projekcie Ministerstwa Obrony Narodowej  bezpłatnych szkoleń z samoobrony dla kobiet. Celem projektu jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobami walki wręcz w bliskim kontakcie oraz nauka podstawowych technik samoobrony.
    Kurs skierowany jest dla wszystkich kobiet, które chcą zdobyć umiejętności zachowania się w sytuacji niebezpiecznej. W projekcie biorą udział panie, które odpowiedziały na zaproszenie ministerstwa. Pierwsze zajęcia, z grupą trzydziestu kobiet, zostały przeprowadzone przez instruktorów 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Rozpoczęło je zapoznanie z programem oraz pokazy elementów  samoobrony, które zaprezentowali żołnierze - instruktorzy. Pokaz obejmował  wszystkie techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego. W trakcie treningów, kobiety poznają szereg elementów z samoobrony, od podstawowych, jak przyjmowanie postaw, ciosy, kopnięcia do tych trudniejszych, jak obrona przed kilkoma napastnikami. Kolejne zajęcia będą się odbywały raz w miesiącu aż do czerwca 2017r., w sumie będzie to osiem spotkań.

                                  zobacz zdjęcia

 

kpt. Konrad Radzik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych