BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Dzień i noc w polu
16.11.2016
Żołnierze kompanii dowodzenia 22 Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka szkolili się w ramach dzienno-nocnych zajęć dobowych.

    W dniach 15 i 16 listopada 2016 r. żołnierze kompanii dowodzenia, doskonalili swoje żołnierskie umiejętności na Placu Ćwiczeń Taktycznych w Kłodzku. „Zajęcia dzienno-nocne są szczególne, wymagają od ćwiczących wykazania się nie tylko swoim żołnierskim rzemiosłem, ale także odpornością na zmęczenie oraz warunki atmosferyczne, jak niska temperatura i opady. Tym razem, towarzyszył nam marznący deszcz” – mówiła dowódca kompanii dowodzenia kpt. Kamila Sochacka-Pawlak.

    W czasie zajęć żołnierze doskonalili swoje umiejętności w eksploatacji środków łączności będących na wyposażeniu pododdziału, rozwijaniu i zabezpieczaniu stanowiska dowodzenia oraz organizowaniu punktów kontrolnych. Zwiadowcy z plutonu rozpoznawczego prowadzili działania patrolowe oraz ćwiczyli elementy skrytego podchodzenia do przeciwnika. Ponadto, sprawdzali się także z  przeszukania osób i prowadzenia rozpoznania trasy marszu.

    „Wyszło dobrze, a złe warunki atmosferyczne, chłód i nieprzespana noc nie miały wpływu na jakość wykonywanych zadań” – dodaje kpt. Sochacka-Pawlak.

zobacz zdjęcia

kpt. Konrad Radzik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych