BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Awans, ale pożegnanie z dowództwem brygady
07.11.2016
W dniu 4 listopada 2016 roku żołnierze i pracownicy dowództwa 21 BSP pożegnali dwóch szefów sekcji, logistyki – mjr. Andrzeja Pietruchę oraz rozpoznawczej mjr. Marcina Dusze. Obydwaj awansowali na wyższe stanowiska służbowe w stopniu podpułkownika.

    Pożegnanie oficerów odbyło się w Sali Tradycji 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Kolegów pożegnali żołnierze oraz pracownicy wojska z dowództwa brygady na czele z dowódcą podhalańczyków płk dypl. Jarosławem Mokrzyckim. Pułkownik podziękował za służbę w brygadzie, pogratulował awansów, a wraz z ciepłymi słowami wręczył odchodzącym statuetkę „Harnasia”.

    Starszy z odchodzących oficerów, mjr Andrzej Pietrucha służbę w szeregach podhalańczyków rozpoczął w 1993 roku w 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich, jako porucznik – kierownik sekcji eksploatacji logistyki. Następnie służył w 21 Dywizjonie Artylerii Mieszanej, 1 Batalionie Strzelców Podhalańskich i Dowództwie 21 BSP zajmując kolejne stanowiska związane z logistyką. Major brał także udział w misjach poza granicami kraju w Kosowie i Afganistanie. Zgodnie z rozkazem Dowódcy Generalnego RSZ dalszą służbę, w stopniu podpułkownika pełnił będzie w Inspektoracie Wojsk Lądowych.

    Major Marcin Dusza, wraz z awansem wyznaczony został na stanowisko dowódcy 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, co oznacza, że nadal pozostaje w gronie podhalańczyków. Swa służbę w brygadzie rozpoczął podobnie jak mjr Pietrucha w 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich. Major Dusza służył także w 1 Batalionie Strzelców Podhalańskich oraz brał udział w misjach w Kosowie i Afganistanie. 

    Po uroczystym pożegnaniu kolegów płk Mokrzycki przywitał nowych żołnierzy, którzy zasilą dowództwo: mł. chor. Sławomira Zaciosa, st. sierż. Andrzeja Surówkę oraz st. sierż. Rafała Kaliszewskiego. Nowo przybyli żołnierze, także awansują na kolejne stopnie wojskowe.  

zobacz zdjęcia

kpt. Konrad Radzik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych