BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Szkolimy młodzież
20.10.2016
Dziewięćdziesięciu uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kłodzka wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez żołnierzy z 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej.

    W dniu 19 października 2016 r. 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej odwiedzili uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w  Kłodzku. Młodzież uczestniczyła w szeregu zajęć i ćwiczeń ogólnowojskowych, które przygotowali żołnierze z kompanii wsparcia. W pierwszej części zajęć, o charakterze statycznym, młodzi pasjonaci wojska poznali indywidualne wyposażenie żołnierza oraz wybrane elementy uzbrojenia, jak karabinki beryl, a nawet moździerz. Następnie, pod okiem instruktorów uczniowie ćwiczyli elementy musztry, samoobrony oraz pokonywali wybrane przeszkody Ośrodka Sprawności Fizycznej. W dalszej części szkolenia uczniowie próbowali swoich sił strzelając z karabinków ASG oraz wykorzystując laserowy symulator „Czantoria”. Wizytę w batalionie zakończyli pamiątkowym zdjęciem.

* * *


    W 21 Brygadzie strzelców Podhalańskich każda z jednostek wojskowych współpracuje regionalnie ze szkołami. Młodzież odwiedza bataliony i dywizjony w ramach dni otwartych koszar, a także bierze udział w szeregu zajęć i pokazów sprzętu przygotowanych przez żołnierzy. Natomiast członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec”, szkolą się dodatkowo na obiektach poligonowych, gdzie pod okiem wojskowych instruktorów odbywają nawet kilkudniowe ćwiczenia.

kpt. Konrad Radzik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych