21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Mistrzostwa Dowództwa Generalnego gr. I w Piłce Siatkowej
23.09.2016
10 Brygada Kawalerii Pancernej zdobyła tytuł Mistrza Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Grupy I w Piłce Siatkowej, w mistrzostwach, jakie odbyły się w dniach od 19 do 23 września 2016 roku w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

Mistrzostwa rozegrano w hali sportowej 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Organizatorem tej dużej sportowej imprezy była 21 Brygada Strzelców Podhalańskich i 11 Dywizja Kawalerii Pancernej z Żagania. W siatkarskiej rywalizacji wzięło udział 8 reprezentacji jednostek wojskowych z całego kraju.

Zawody na uroczystej zbiórce otworzył pełniący obowiązki dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich (21 BSP) płk dypl. Jarosław Mokrzycki życząc wszystkim czysto sportowej rywalizacji.

Mistrzostwa przeprowadzone były w dwóch etapach, pierwszy w systemie grupowym, a drugi pucharowym. Po ciężkich zmaganiach grupowych, rozgrywanych na dwóch boiskach równolegle, w grupie A zwyciężyła drużyna 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, a w grupie B 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy z Czerwińska (4 pplot). W wyniku dalszych rozgrywek w finale spotkała się reprezentacja 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza oraz 10 Brygada Kawalerii Pancernej, która okazała się lepsza i wygrała wynikiem 3:1. To Kolejne z rzędu mistrzostwo wywalczone przez pancerniaków ze Świętoszowa. Trzecie miejsce zajęli gospodarze – 21 Brygada Strzelców Podhalańskich,  a czwarte 4 pplot z Czerwińska.

W zawodach, oprócz najlepszych drużyn Dowództwa Generalnego RSZ grupy I, wyłoniono i uhonorowano zawodników indywidualnych. Komisja uznała że najlepszym atakującym był szer. Krystian Michalczyk z 4 pplot, najlepszym rozgrywającym chor. Artur Darmstäder z 34 BKPanc, najlepszym libero szer. Maciej Gajek z 17 BZ, a najwszechstronniejszym zawodnikiem uznano szer. Piotra Sajdaka z 10 BKPanc.

Medale, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz mistrzowskie puchary wręczył zawodnikom płk dypl. Jarosław Mokrzycki.