BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Pożegnanie dowódcy
19.09.2016
Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich płk dypl. Zenon Brzusko pożegnał się ze swoimi żołnierzami. Został wyznaczony na inne stanowisko służbowe – Dowódcy LITPOLUKRBRIG, Wielonarodowej Brygady w Lublinie .

    W dniu 16 września w Sali Tradycji 21 Brygady Strzelców Podhalańskich dowódca podhalańczyków płk dypl. Zenon Brzuszko pożegnał się z żołnierzami i pracownikami dowództwa brygady oraz dowódcami batalionów i dywizjonów. W krótkich żołnierskich słowach pułkownik podziękował wszystkim za współpracę i zaangażowanie. Ponadto powiedział: „Przez ten rok mojego dowodzenia zrobiłem wiele z tego, co założyłem przychodząc tutaj. Nie wszystko jednak dokończyłem, ale czekają na mnie inne zadania”.

    Pułkownik Brzuszko wyznaczony został przez Ministra Obrony Narodowej na Dowódcę Wielonarodowej Brygady - LITPOLUKRBRIG w Lublinie. Uroczyste przekazanie obowiązków w 21 BSP odbędzie się w najbliższym czasie. Pułkownik dowodził brygadą od 9 października 2015 roku do 16 wrzesnia 2016 roku. Obecnie obowiązki Dowódcy 21 BSP pełni Z-ca Dowódcy płk dypl. Jarosław Mokrzycki.

zobacz zdjęcia

 

kpt. Konrad Radzik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych