Aktualności 21 BSP
Podhalańczycy w mistrzostwach Polski w piłce nożnej
25.06.2018
Mistrzostwa Wojska Polskiego w piłce nożnej

Żołnierze 1 bsp st. kpr. Wojciech DZIEDZIC i 1 bcz st. szer. Łukasz Tyrawski zostali złotymi medalistami Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce nożnej. Mistrzostwa odbywały się od 18 do 22 czerwca na kompleksie sportowym Arena w Żaganiu. Po pięciodniowej rywalizacji pomiędzy reprezentacjami 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (w skład której weszli podhalańczycy), Marynarki Wojennej, Inspektoratu Wsparcia, Dowództwa Garnizonu Warszawa, 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz Sił Powietrznych przyszedł czas na uhonorowanie najlepszych drużyn. Mecze półfinałowe rozgrywek były niezwykle zacięte. W wyniku tych potyczek do finału zakwalifikowały się reprezentacje Czarnej Dywizji oraz 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Wieczorne czwartkowe godziny na głównym boisku kompleksu sportowego Arena dostarczyły kibicom nie lada emocji. Do pierwszej połowy zawodnicy 11 LDKPanc przegrywali 0:1, jednak kolejne minuty drugiej odsłony spotkania przyniosły mobilizację zawodników rywalizujących pod znakiem husarskiego skrzydła i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Czarnej Dywizji 4:1.