BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
8. rocznica katastrofy smoleńskiej
10.04.2018
W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej delegacja żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, na czele z dowódcą gen. bryg. Ryszardem Pietrasem, w imieniu Ministra Obrony Narodowej złożyła kwiaty na grobie śp. Senatora Stanisława Zająca.

 

    Na cmentarzu komunalnym w Jaśle, w asyście przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych z regionu, służb mundurowych oraz żołnierzy rozpoczęły się uroczystości upamiętniające tragicznie zmarłego Senatora Stanisława Zająca - Przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej. Po zakończeniu modlitwy, złożono wieńce oraz zapalono znicze na grobie. Wdowa po zmarłym, senator Alicja Zając, podziękowała zgromadzonym za pamięć o mężu i uczestnictwo w uroczystości.

   Następnie w Rzeszowie przed urzędem marszałkowskim odbyły się uroczystości upamiętniające katastrofę smoleńską. Przy pomniku poświęconym pamięci ofiar tragedii smoleńskiej zebrali się ponownie parlamentarzyści z regionu, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz żołnierze Garnizonu Rzeszów.

    Posterunek i kompanię honorową w uroczystościach wystawił 1 Batalion Strzelców Podhalańskich.

Oficer Prasowy 21.BSP


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych