BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Zwycięstwo 22 kbpg w Zawodach Użyteczno - Bojowych Pododdziałów Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej o puchar Szefa ZRiWE
09.03.2018
Pluton rozpoznawczy reprezentujący 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej zwyciężył w Zawodach Użyteczno - Bojowych Pododdziałów Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej o puchar Szefa ZRiWE.


   Zawody odbyły się w dniach 5-8 marca br. w Dusznikach – Zdroju.  Celem zawodów było wyłonienie najlepszego plutonu rozpoznawczego pod względem wyszkolenia w zakresie wychowania fizycznego i bojowego spośród siedmiu reprezentacji. Żołnierze z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej zdeklasowali przeciwników osiągając bardzo wysoką punktację.

Zespoły rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach:

Marszobieg na nartach ski-turowych na dystansie 10 km z obciążeniem 10kg, w trakcie którego wykonywano strzelanie z broni sportowej do tarcz biatlonowych;

Pływanie – sztafeta 8x50 m stylem dowolnym

Wielobój rozpoznawczy, w skład którego weszły:

- przerzucanie opony 2 x 10 m

- podchodzenie na nartach ski - tourowych

- transport poszkodowanego przy pomocy noszy SKED – na nartach

- slalom narciarski.

   W czasie zawodów przeprowadzono także marszobieg na orientację z pokonywaniem elementów wspinaczkowych, który pluton z 22 kbpg wygrał, jednak z przyczyn technicznych konkurencja została odwołana i ostatecznie nie weszła do klasyfikacji generalnej zawodów.

Zawody użyteczno-bojowe są doskonałym sprawdzianem wyszkolenia, przygotowania kondycyjnego oraz umiejętności posługiwania się przydzielonym uzbrojeniem i sprzętem bojowym. Zaangażowanie oraz determinacja żołnierzy była widoczna podczas każdej konkurencji. Czas trwania zawodów, kolejne sprawdziany i zadania do wykonania  stanowiły prawdziwy sprawdzian dla żołnierzy i sprzętu.

 

p.Dorota Kuś/fot. J.Cisowski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych