BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Popołudnie z Podhalańczykami w muzeum
20.08.2017
W ramach Muzealnego Wehikułu Czasu, 20 sierpnia br., Muzeum Okręgowe w Rzeszowie i żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich zaprosili mieszkańców Rzeszowa na niedzielny piknik pod tytułem ”Popołudnie z Brygadą Podhalańską”.

    To już czwarty raz, kiedy to żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich zaprezentowali się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie w ramach „muzealnego wehikułu czasu”. Jak co roku, piknik powiązany był z obchodami Święta Wojska Polskiego.

    Podhalańczycy zaprezentowali Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, wóz dowodzenia, armatę przeciwlotniczą, sprzęt jakim dysponują patrole rozminowania oraz uzbrojenie drużyny zmechanizowanej. Dzieci mogły wziąć udział w zabawach plastycznych, zrobić sobie zdjęcie w stroju podhalańczyka, a wszyscy  wysłuchać koncertu piosenki wojskowej w wykonaniu Sekcji Wokalnej z Klubu 21 BSP oraz Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa. Ponadto zaprezentowali się przedstawiciele Wydziału Żandarmerii Wojskowej z Rzeszowa oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień, którzy zachęcali do wstąpienia w szeregi wojska.

    Dodatkową atrakcją pikniku był konkurs z nagrodami. Uczestnicy pisemnie odpowiadali na pytania na temat historii i współczesności formacji podhalańskiej, a następnie w drodze losowania wyłaniano zwycięzców. Nagrody ufundowane były przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Stowarzyszenie Honorowych Podhalańczyków oraz brygadę. Uroczystego wręczenia dokonywał gospodarz -  dyrektor muzeum Bogdan Kaczmar wraz z szefem szkolenia 21 BSP ppłk Tomaszem Gdakiem oraz szefem sekcji wychowawczej mjr. Ryszardem Śnieżkiem.

kpt. Konrad Radzik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych