BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Przysięga elewów w Nisku
12.06.2017
9 czerwca 2017 roku 59 elewów odbywający szkolenie przygotowawcze w Nisku złożyło przysięgę wojskową na sztandar 16 Tczewskiego Batalionu Saperów.

   

    Wśród zaproszonych gości byli rodzice, współmałżonkowie oraz najbliżsi żołnierzy składających przysięgę.

    Dowódca uroczystości mjr Radosław Podolski rozpoczął uroczysty apel od złożenia meldunku dla Dowódcy 16 Tczewskiego Batalionu Saperów ppłk. Grzegorzowi Groblowi, który dokonał przeglądu pododdziałów i powitał zaproszonych gości. 

    W trakcie wciągania flagi państwowej na maszt, elewi oraz żołnierze Garnizonu Nisko odśpiewali hymn państwowy.

    W ramach wyróżnienia zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar 16 bsap dostąpili:

•    szer. elew Michał JANUSZEK

•    szer. elew Artur KOSIERB

•    szer. elew Wojciech GÓRSKI

•    szer. elew Wojciech MAŁYS

    Nie zabrakło też słów przedstawiciela rodziców oraz żołnierzy. W imieniu wszystkich rodziców podziękowania za naukę ciężkiego żołnierskiego rzemiosła złożył Pan Stanisław Wołowiec, a w imieniu  żołnierzy służby przygotowawczej głos zabrał szeregowy- elew Tomasz Wołowiec. Przed chwilą przeżyliśmy jedno z najważniejszych i najbardziej doniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. W waszej obecności złożyliśmy ślubowanie wierności i oddania naszej ojczyźnie Rzeczpospolitej Polskiej. Zdajemy sobie sprawę z powagi słów zawartych w przysiędze, które świadczą o naszym patriotyzmie wobec ojczyzny i narodu. Mamy świadomość, że zobowiązanie jakie podjęliśmy nie zawsze będzie łatwe….. Powiedział żołnierz.

    Wyróżniający się elewi i ich rodzice odebrali także z rąk dowódcy 16 Batalionu Saperów listy gratulacyjne,  podziękowania oraz kwiaty.

    Listem gratulacyjnym wyróżnieni zostali:

•    szer. elew Mateusz PAWŁOWSKI

•    szer. elew Kamil WARCHOŁ

•    szer. elew Mariusz GRZĘDA

•    szer. elew Maciej MICEK

   Końcowym elementem piątkowej uroczystości była defilada wojskowa, w której udział wzięły jednostki Garnizonu Nisko. Uroczysty Apel z okazji złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy służby przygotowawczej uświetniła Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa.

    Po uroczystości wszyscy zaproszeni mogli obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego oraz skosztować grochówkę.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych