BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Rocznica śmierci kolegi, podhalańczyka
10.06.2017
Mszą Świętą, salwą honorową oraz złożeniem kwiatów na grobie śp. st. chor. Jana Kiepury uczczono IV rocznice śmierci podhalańczyka, który zginął w Afganistanie 10 czerwca 2013 roku.

    Uroczyste obchody rozpoczęły się poranną mszą świętą w intencji śp. st. chor. Jana Kiepury, która odbyła się w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Zabierzowie. Po mszy świętej wszyscy zebrani przemaszerowali na cmentarz w Racławówce, gdzie odmówiono modlitwę w intencji poległego, a kompania honorowa oddała salwę. Złożono wieńce i kwiaty na grobie Janka. Hołd poległemu podhalańczykowi oddali żołnierze dowództwa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich na czele z dowódcą płk. Ryszardem Pietrasem oraz żołnierze 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich wraz z dowódcą ppłk. Rafałem Iwankiem i byłym podhalańczykiem płk. rez. dr. Wiesławem Lewickim. Po złożeniu wieńców, trębacz Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa odegrał sygnał - Śpij Kolego .

* * *

 

    10 czerwca 2013 r., w czasie misji w Afganistanie zginął st. chor. Jan Kiepura.  Śmierć poniósł w wyniku wybuchu miny podczas akcji ubezpieczania grupy saperów. St. chor. Jan Kiepura pełnił służbę wojskową od 2007 roku. Ostatnio zajmował stanowisko dowódcy drużyny w 1 Batalionie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

 

kpt. Konrad Radzik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych