BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Mistrzostwa podhalańczyków w piłce siatkowej.
06.04.2017
22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej z Kłodzka wygrał Mistrzostwa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Piłce Siatkowej, które odbyły się w dniach 4 i 5 kwietnia 2017 roku.

    To już kolejne, corocznie rozgrywane Mistrzostwa w Piłce Siatkowej w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich. Tym razem najlepsi byli żołnierze z 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka, którzy zawsze byli w czołówce, ale zwyciężyli po raz pierwszy. Rozgrywki odbyły się tradycyjnie w hali sportowej 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie, a wzięło w nich udział dziewięć reprezentacji z wszystkich jednostek wojskowych brygady.

    Pierwszy dzień to zacięte zmagania grupowe w dwóch grupach A i B. Drugi dzień, to już walka najlepszych, wyłonionych w rozgrywkach grupowych reprezentacji o kolejne miejsca w mistrzostwach. Najlepsza okazała się drużyna z 22 kbpg. Kolejne miejsca na podium zajęli: 1 Batalion Strzelców Podhalańskich i 21 Batalion Dowodzenia z Rzeszowa.   Puchar oraz medale w imieniu dowódcy 21 BSP wręczył szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu mjr Radosław Kozielewicz.

    Najlepszym rozgrywającym zawodnikiem mistrzostw został szer. Filip Meres z 22 bpg, a najwszechstronniejszym st. szer. Łukasz DOMAŃSKI , także z 22 bpg z Kłodzka. Ponadto, tytuły odebrało także dwóch żołnierzy z 21 bdow z Rzeszowa. Najlepszym atakującym został wybrany st. szer. Przemysław Kołodziej, a najlepszym libero st. szer. Dawid Walczyk.


Klasyfikacja końcowa:

1.    MIEJSCE     22bpg           

2.    MIEJSCE     1bsp           

3.    MIEJSCE     21bdow           

4.    MIEJSCE     5bsp           

5.    MIEJSCE     14 das           

6.    MIEJSCE     16 bsap           

7.    MIEJSCE     21 daplot           

8.    MIEJSCE     21 blog           

9.    MIEJSCE     1 bcz           

kpt. Konrad Radzik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych