BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Odwiedzili Pałac Prezydencki i BBN
30.01.2017
W dniu 27 stycznia br. grupa podoficerów i szeregowych z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich odwiedziła Pałac Prezydencki, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

    Wizyta podhalańczyków w Warszawie to efekt zaproszenia żołnierzy przez  Departament Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi. Wzięli w niej udział wytypowani, wyróżniający się w służbie podoficerowie i szeregowi oraz weterani z jednostek brygady. Zwiedzanie rozpoczęło się od Pałacu Prezydenckiego, gdzie żołnierze poznali jego historię, a także zapoznali się z zadaniami i rolą Prezydenta RP - Zwierzchnika Sił Zbrojnych.

    Kolejnym punktem wycieczki, była wizyta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, w czasie której prelegenci zaznajomili żołnierzy z tematyką bezpieczeństwa na poziomie państwa, a także postanowieniami  ostatniego szczytu NATO w Warszawie.

    Wielu z żołnierzy biorących udział w wycieczce to weterani misji w Kosowie, Iraku i Afganistanie, więc dla nich szczególnie ważny był ostatni etap podróży, jakim było zwiedzanie Sali Tradycji w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Żołnierze mieli tam okazję do wspomnień, rozmów i wymiany doświadczeń z pracownikami Centrum. Na zakończenie wizyty delegacja podoficerów i szeregowych na czele ze Starszym Podoficerem Dowództwa st. chor. szt. Andrzejem Lozia złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz przed Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach.

kpt. Konrad Radzik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych