BIP
21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Aktualności 21 BSP
Nieetatowe centrum szkolenia górskiego w Kłodzku
31.01.2017
Zima w pełni, więc w Kotlinie Kłodzkiej żołnierze z jednostek wojskowych z całej Polski odbywają szkolenia z narciarstwa. To pracowity okres dla instruktorów z 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka którzy zabezpieczają większość zajęć.

    Zima, a szczególnie śnieżna, to pracowity okres dla instruktorów narciarstwa z 22 kbpg z Kłodzka. Żołnierze piechoty górskiej realizują swoje zajęcia programowe oraz przygotowują się do zgrupowania poligonowego w Żaganiu, ale także zabezpieczają zimowe szkolenia innych jednostek z całego kraju. Już w tym sezonie batalion wydzieli blisko 40 instruktorów narciarstwa i wspinaczki górskiej, którzy szkolili ponad 800 żołnierzy. Dodatkowo, oprócz specjalistów-instruktorów, batalion realizuje wsparcie logistycznie szkolących się z całej Polski pododdziałów wydzielając sprzęt narciarski i wspinaczkowy oraz umożliwiając wyżywienie i zakwaterowanie dla większości z nich w oparciu o posiadaną bazę koszarową.     

    W pierwszym kwartale br. na bazie 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej  w Kłodzku ćwiczyć będą żołnierze z 1 i 2 batalionu zmechanizowanego 15 Brygady Zmechanizowanej, 12 Brygady Zmechanizowanej oraz żołnierze  2, 9 i 18 pułku rozpoznawczego. Szkolenie w oparciu o teren górzysty realizować będą również żołnierze z Dowództwa Garnizonu Warszawa, Centralnej Grupy Działań Psychologicznych oraz z Ośrodków Radioelektronicznych. Na stokach nie zabraknie także żołnierzy z macierzystych batalionów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

por. Damian Antonik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych